Anasayfa GÜNCEL GÖRÜKLE’DEKİ ÖĞRENCİ EVİNDE YANGIN ÇIKTI

GÖRÜKLE’DEKİ ÖĞRENCİ EVİNDE YANGIN ÇIKTI

2 min read
GÖRÜKLE’DEKİ ÖĞRENCİ EVİNDE YANGIN ÇIKTI için yorumlar kapalı
940

Bursa’da üniversite öğrencilerinin kaldığı sitede can pazarı

Bursa’da üniversite öğrencilerinin kaldığı 24 daireli rezidansta çıkan yangında mahsur kalanlar itfaiye merdivenleriyle kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, merkez Nilüfer ilçesi GörükleSakarya Mahallesi Üniversite Caddesi‘nde 63 daireli rezidansta sabah 07.45 sıralarında yangın çıktı. Uludağ Üniversitesi öğrencisi S.T.’nin evinde buzdolabında başlayan yangın kısa sürede büyüdü. Alevler daireyi küle çevirirken, S.T ve kendisi gibi kız olan ev arkadaşı dışarıya çıkarıldı. Ancak dumandan dolayı üst kattakiler mahsur kaldılar.

Bursa Büyükşehir Belediyesi‘nden 2’si merdivenli 5 itfaiye aracı olay yerine sevk edildi. Dumandan etkilenenler balkonlarda kurtarılmayı beklerken, itfaiye ekiplerinin bir saatlik çalışmasıyla yaklaşık 10 kişi sepetle aşağıya indirildi. 10 üniversite öğrencisine hazırda bekletilen 112 ambulanslarında müdahale edilerek oksijen verildi.

Evde bulunan bir kedi ise yanarak telef oldu.

 

 
Yangında sadece bir dairede hasar oluştuğu belirtilirken, mahsur kalan üniversite öğrencilerinin kurtarılmasıyla herkes rahat bir nefes aldı.

 

 

 

 

 

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Dündar: “Zübük görmek istiyorsanız aynaya bakın sosyal medya budalaları!”

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, kendisini sosyal medyada eleştiren Gökhan Özoğu…