Home GÜNCEL GÖRÜKLE’DEKİ ÖĞRENCİ EVİNDE YANGIN ÇIKTI

GÖRÜKLE’DEKİ ÖĞRENCİ EVİNDE YANGIN ÇIKTI

- Guncellenme Tarihi: 23 Eylül 2016 10:02
2 min read
GÖRÜKLE’DEKİ ÖĞRENCİ EVİNDE YANGIN ÇIKTI için yorumlar kapalı
0

Bursa’da üniversite öğrencilerinin kaldığı sitede can pazarı

Bursa’da üniversite öğrencilerinin kaldığı 24 daireli rezidansta çıkan yangında mahsur kalanlar itfaiye merdivenleriyle kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, merkez Nilüfer ilçesi GörükleSakarya Mahallesi Üniversite Caddesi‘nde 63 daireli rezidansta sabah 07.45 sıralarında yangın çıktı. Uludağ Üniversitesi öğrencisi S.T.’nin evinde buzdolabında başlayan yangın kısa sürede büyüdü. Alevler daireyi küle çevirirken, S.T ve kendisi gibi kız olan ev arkadaşı dışarıya çıkarıldı. Ancak dumandan dolayı üst kattakiler mahsur kaldılar.

Bursa Büyükşehir Belediyesi‘nden 2’si merdivenli 5 itfaiye aracı olay yerine sevk edildi. Dumandan etkilenenler balkonlarda kurtarılmayı beklerken, itfaiye ekiplerinin bir saatlik çalışmasıyla yaklaşık 10 kişi sepetle aşağıya indirildi. 10 üniversite öğrencisine hazırda bekletilen 112 ambulanslarında müdahale edilerek oksijen verildi.

Evde bulunan bir kedi ise yanarak telef oldu.

 

 
Yangında sadece bir dairede hasar oluştuğu belirtilirken, mahsur kalan üniversite öğrencilerinin kurtarılmasıyla herkes rahat bir nefes aldı.

 

 

 

 

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın’a DAĞDER’de Coşkulu Karşılama

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, ziyaret ettiği DAĞDER’de büyük ilgi ve coşkuyla ka…