Home GÜNCEL MUDANYA KENT KONSEYİ’NDE TRAFİK ÇALIŞMASI…

MUDANYA KENT KONSEYİ’NDE TRAFİK ÇALIŞMASI…

- Guncellenme Tarihi: 25 Kasım 2016 14:43
2 min read
MUDANYA KENT KONSEYİ’NDE TRAFİK ÇALIŞMASI… için yorumlar kapalı
0

mkk-10-1

Mudanya Kent Konseyi bünyesinde kurulan Trafik ve Ulaşım Çalışma Grubu, ilk toplantısını yaptı.

Mudanya’da trafik ve ulaşım sorunlarının saptanması ve ortak akılla çözüm önerilerinin ve projelerin üretilmesi amacıyla Mudanya Kent Konseyi bünyesinde yeniden yapılandırılan Trafik ve Ulaşım Çalışma Grubu ilk toplantısını yaptı.

Mudanya Kent Konseyi Başkanı Soyer Kazancı başkanlığında toplanan çalışma grubunun ilk toplantısına; İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden Necmettin Nazlı, Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Tuncer Bayık, Mudanya Belediyesi’nden Çetin Usta, Minibüsçüler Kooperatifi’nden Hüseyin Arslan ve Konsey Yürütme Kurulu Üyesi Metin Aytürk’ün yanı sıra Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hikmet İlhan, Muhtarlar Derneği Başkanı Saadettin Tamaç katıldı.

Toplantıda Mudanya’nın ana caddelerinden olan Halitpaşa ve Mustafa Kemal Paşa’nın trafiğe tek geçişli duruma dönüştürülerek, bu caddelerde tretuvarların genişletilmesi, acil durumlar için cep oluşturulması önerisi getirildi. Yağışlı ve kış şartlarında Işıklı Mahallesi’nden Mudanya’ya dönüş yolu rampasında vasıtaların kaymasına neden olduğundan dişli zemin oluşturulmasını talep eden üyeler, ilçedeki otobüs duraklarının da yeniden yapılandırılması gerektiğine vurgu yaptı. Üyeler, söz konusu öneri, talep ve şikayetleri rapor haline getirerek ilgili makamlara sunacaklarını bildirdi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Deprem bölgesine Osmangazi eli

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türkiye’yi yasa boğan depremin yaralarını sarma…