Home GÜNCEL Mustafakemalpaşa Meclisinden 15 Temmuz deklarasyonu…

Mustafakemalpaşa Meclisinden 15 Temmuz deklarasyonu…

- Guncellenme Tarihi: 2 Eylül 2016 10:45
4 min read
Mustafakemalpaşa Meclisinden 15 Temmuz deklarasyonu… için yorumlar kapalı
0

Meclis'ten 15 Temmuz deklarasyonu  (2)

Mustafakemalpaşa Belediyesi Meclisi, 15 Temmuz Darbe Girişimi’ne karşı ortak bir deklarasyona imza attı.

Mustafakemalpaşa Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.

Gündemdeki konuların görüşüldüğü toplantıda, 15 Temmuz Darbe Girişimi’ne karşı hazırlanan ortak deklarasyon, mecliste grupları bulunan AK Parti, CHP ve MHP üyelerinin tamamı tarafından imzalandı.

 

‘Millet, terörist gruplara karşı ayakta, evrensel değerlere bağlıdır’

 

Milli irade ve demokrasi vurgusu yapılan deklarasyonda şu sözlere yer verildi;

” 15 Temmuz 2016 gecesi terörist bir grup, başarısızlıkla sonuçlanan bir darbe girişimiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin halk tarafından seçilmiş meşru hükümetini devirmeye ve iç savaş çıkarmaya kastetmiştir. Ordu içine sızmış olan bu silahlı terörist grup, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve çeşitli kamu kurumlarını bombalamış, sivillerin üzerine tank sürerek ateş açmış ve yüzlerce insanı öldürmüştür.
Toplumun bütün kesimleri, teröristleri alaşağı etmek için sokaklara çıkmış ve millet iradesini bedenlerini siper ederek ortaya koymuştur. Herhangi bir siyasi ayrım gözetmeksizin farklı görüş ve kesimlerden bütün insanlar, kurumlar, sivil toplum kuruluşları, medya organları ve siyasi liderler bu darbe girişimine karşı tek vücut olmuştur.
Farklı siyasi partilerden bütün yerel yönetimler darbe girişimini lanetlemiş ve milletin huzur ve barışı için ne gerekiyorsa yaparak ortak bir duruş sergilemiştir.
Başarısız darbe girişimine yönelik üç ay süreyle ilan edilen olağanüstü halin amacı; ülkemizde demokrasiye, hukuk devletine, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine yönelik tehdidi ortadan kaldırmak için gereken adımları en etkin ve hızlı şekilde atabilmektir.
Türkiye’nin uluslararası arenadaki ilişkilerine ve evrensel değerlere olan bağlılığı her zaman olduğu gibi bugün de siyasi, hukuki, ekonomik ve kurumsal alanlarda devam edecektir.
Kuvvetle inanıyoruz ki Türkiye, hain darbe girişiminin başlattığı süreçten daha da güçlü bir şekilde çıkacaktır. Demokratik hukuk devletinin ve temel hak ve özgürlüklerin korunması Türkiye’nin her koşulda birincil önceliğidir.
Demokrasinin savunucuları olarak milletimizin birlik ve beraberliğini hedef alan terörist gruplara karşı dimdik ayakta durmaktayız. Bu kritik dönemlerde Türkiye’ye destek olan ve kardeşlik mesajları ile yanımızda duran bütün ülkeleri ve dostlarımızı da selamlamak isteriz.”

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Zabıta Ekiplerinden Dilencilere Operasyon

Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin denetimler çerçevesinde vatandaşların …