Home GÜNCEL İş adamlarından polislere ahlaksız teklif: Listede miyim? Söyle 1 milyon vereyim!.

İş adamlarından polislere ahlaksız teklif: Listede miyim? Söyle 1 milyon vereyim!.

- Guncellenme Tarihi: 31 Ağustos 2016 10:21
3 min read
İş adamlarından polislere ahlaksız teklif: Listede miyim? Söyle 1 milyon vereyim!. için yorumlar kapalı
0

PO

17-25 Aralık’a rağmen FETÖ’yle ilişkisini kesmeyen kripto iş adamlarının, deşifre olup olmadıklarını öğrenmek için görevlilere servet teklif ettiği ortaya çıktı!

Türkiye, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile topyekün mücadele ederken, son günlerde finans ayağına neşter vuruluyor. 17/25 Aralık sonrası FETÖ’yle irtibatını kesmeyen iş adamlarının rüşvet teklif ederek, listede olup olmadıklarını öğrenmeye çalıştıkları tespit edildi.

Murat Kelkitlioğlu Akşam gazetesindeki köşesinde konuyu şu sözlerle anlattı:

“O karanlık gece sonrası yani 15 Temmuz işgal girişiminin püskürtülmesinin ardından başlatılan operasyonlarda, Pensilvanya’daki şarlatanın liderliğindeki FETÖ’yle bağlantılı herkes bir bir ortaya çıkıyor. TSK’dan tutun da emniyete, yargıya, finans ayağına, medyaya bürokrasiye kadar hemen hemen her birimde FETÖ temizliği yapılıyor. İstihbarat birimleri hummalı ve titiz bir çalışma yürütülüyor.

Özellikle örgütün finans baronlarına yönelik operasyonlarda, kamuoyunun yakından tanıdığı birçok ismin gözaltına alınması iş dünyasını oldukça tedirgin etti. Birçok iş adamının, ‘Benim örgütle bağlantım var mı?’ telaşına düştüğünü öğrendim.

Kendinden ve ilişkilerinden şüphe eden bu işadamları, tanıdık bir polis müdürü, yargı mensubu, bürokrasi içerisinde etkin birilerine ulaşmaya çalışıyorlar. Niyetleri ‘FETÖ ile bağlantılı şirketler arasında kendi şirketleri var mı, yok mu’ bunu öğrenmek. Bu bilgi için kesenin ağzını da açmışlar. Soruşturmaları yürüten yetkililere, ‘ne kadar isterlerse vermeye hazırım’ diye haber yolluyorlarmış. Hatta, listede isimlerinin olup olmadığını öğrenmek için 1 milyon TL vermeye hazır işadamları varmış.”

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

İznik’te Kupalar Sahiplerini Buldu

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın açılış ayağı yarışları İznik’te gerçekleşti. İznik Be…