Home GÜNCEL BAŞKAN SARGIN’DAN 30 AĞUSTOS MESAJI…

BAŞKAN SARGIN’DAN 30 AĞUSTOS MESAJI…

- Guncellenme Tarihi: 30 Ağustos 2016 12:58
3 min read
BAŞKAN SARGIN’DAN 30 AĞUSTOS MESAJI… için yorumlar kapalı
0

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda “Milletimiz bu zaferlerle milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiştir” dedi.

Başkan Sargın açıklamasında “Bugün,  Kurtuluş Savaşımızın en büyük zaferi olan 30Ağustos Zafer Bayramı’nın 94.Yıl Dönümünü dimdik ayakta duran Türk Milleti ile birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın heyecanı içerisindeyiz.

Milletimiz bu zaferle, milli hâkimiyet, milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Bugün yine ülkemizin ve milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize yönelik tehditlerle karşı karşıyayız.  Ancak,  dünya var oldukça Türk Milleti varlığından, birliğinden, dirliğinden ve bağımsızlığından asla taviz vermeyecektir, şanlı ay yıldızlı bayrağımız bağımsızlığımızın timsali olarak göklerde dalgalanacaktır. Aziz milletimiz, dün olduğu gibi bugün de devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü korumak adına, bağımsız yaşamanın azim ve kararlılığını sürdürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramının 94. Yıl Dönümünün milletimizin her ferdine kutlu olmasını diliyor ve bu tarihi gün vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, dava arkadaşları ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor,  hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğiliyor, şükranlarımı sunuyorum. Ruhları şad olsun” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Deprem bölgesine giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuştu

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin ardından şehre gi…