Home EKONOMİ BİR DİZ ÇÖKTÜRME OPERASYONU: 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ…

BİR DİZ ÇÖKTÜRME OPERASYONU: 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ…

6 min read
BİR DİZ ÇÖKTÜRME OPERASYONU: 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ… için yorumlar kapalı
0

Gazeteci-yazar Ahmet Taşgetiren, 15 Temmuz darbe girişimi ve ardından yaşanan gelişmeler hakkında konuştu. Taşgetiren, “Adamlar burnumuzu sürtmek istiyorlar, İslam dünyasına, bakın etkisizsiniz, etkisiz elemansınız, boşuna diklenmeyin demeye getiriyorlar. Bu darbe de belki o manada bir şey olacaktı. Bir diz çöktürme olacaktı. Şunu diyorum, hep yazdım ‘Tayyip Erdoğan diz çökmemeli’ anlatabiliyor muyum? Bir sembol o. Tayyip Erdoğan diz çökmemeli. O, hepimizin, İslam dünyasının yeniden diz çöktürülmesi anlamına geliyor” dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi tarafından düzenlenen Müstakil Düşünceler etkinliğinin konuğu olan Gazeteci-Yazar Ahmet Taşgetiren, işadamlarına, FETÖ tarafından yapılan 15 Temmuz darbe girişimi ve ardından yaşananlar hakkında bilgiler verdi.

Taşgetiren, “Durdukları yer İsrail’in durduğu yer”

17-25 Aralık’tan sonra birçok şeyin ayan beyan ortaya çıktığına dikkat çeken Taşgetiren, “17-25 Aralık operasyonu devreye girdi, başbakana, bir takım işadamlarını hedef alan bir operasyon. Ondan sonra hadise, çok böyle ayan beyan ortaya çıktı ve o günden bu yana bir mücadele sürüyor. Ben şey dedim zaman zaman soruldu, bunları peki İsrail mi güdüyor, MOSSAD mı güdüyor, CIA mi güdüyor bunları? Elimde somut bir şey yok ama durdukları yer İsrail’in durduğu yer, durdukları yer Amerika’nın durduğu yer, durdukları yer Avrupa’nın durduğu yer ve bizim seçtiğimiz insanlara karşı buralarda birlikte hareket ediyorlar. Politikaları üst üste örtüşüyor” ifadelerini kullandı.

Taşgetiren ,“Cemaatin önündeki insanların karakteri önemli”

Cemaatin önündeki insanların, karakterinin önemli olduğunu belirten Ahmet Taşgetiren, “Buna Mürşit deniyor. Tasavvufta Mürşit denir. Mürşit, yani bana göre Allah’tan en çok korkan adam olmalı Mürşit. Allah’ın azametini en iyi bilen adam olmalı Mürşit. Yani Allah’ın azametini bilen insanın kibre düşmesi söz konusu olmaz, olmamalı” diye konuştu.

Milletin kararlılığı, milletin birliği, milletin beraberliği ve Allah’ın yardımıyla,  15 Temmuz Darbe Girişiminin atlatıldığını hatırlatan MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Gürses de,Bundan sonra da tek güvencemiz yine Allah’ın yardımı ve milletimizin birliği ve beraberliğidir. Hamdolsun bazı hadiseler milletin birliği ve beraberliğini kuvvetlendirici istikamette. Sanki bu noktada bir temel taşı görevi görmekte” dedi.

Gürses, “İstikbal daha güzel olacak”

Geleceğin ülke adına daha güzel olacağına inandığını söyleyen Gürses, “Allah ordumuzun ve milletimizin yardımcısı olsun. Genel tabloya baktığımızda istikbal daha da güzel olacaktır. Ama bu sıkıntılı günleri aşmak için tek ihtiyacımız beraber olmamız, bir olmamız ve Allah’a güvenip çok çalışmamızda yatıyor. MÜSİAD’ın ilk günden beridir dediği şey, ‘üretimde çarkların dönmesi’dir. Gerçekten Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan geceden itibaren bütün işletmeler üretimlerine devam etti ve halen devam etmekteyiz. Bu konuda heyecanlıyız. Memleket için üretmemiz, insanlık için üretmemiz lazım. Gerçekten ekonomik durumumuzun kuvvetli olması gerektiğini bir kez daha gördük” diye konuştu.

Taşgetiren ve Gürses’in açıklamaların ardından program sona erdi. Programın sonunda Mustafa Gürses, Ahmet Taşgetiren’e günün anısına plaket takdim etti.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EKONOMİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Asgari Ücret Tespit Komisyonunun ilk toplantısı sona erdi

Milyonların gözünün çevrildiği Asgari Ücret Tespit Komisyonunun ilk toplantısı Çalışma ve …