Home GÜNCEL BOZBEY’DEN “BENİM CUMHURİYETİM” YÜRÜYÜŞÜNE ÇAĞRI

BOZBEY’DEN “BENİM CUMHURİYETİM” YÜRÜYÜŞÜNE ÇAĞRI

- Guncellenme Tarihi: 21 Ekim 2015 11:17
5 min read
BOZBEY’DEN “BENİM CUMHURİYETİM” YÜRÜYÜŞÜNE ÇAĞRI için yorumlar kapalı
0

Cumhuriyet’in 92. yıldönümü Nilüfer’de yine on binlerin katılımıyla hep birlikte gururla kutlanacak.  Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, tüm Cumhuriyet sevdalılarını 29 Ekim’de “Benim Cumhuriyetim, Cumhuriyet Benim” sloganıyla düzenlenecek  “sessiz yürüyüş”e  davet  etti.

NİLÜFER (5)

Nilüfer’de Cumhuriyet’in 92. kuruluş yıldönümü yine halkla birlikte meydanlarda kutlanacak.

92 yıldönümü nedeniyle Nilüfer Belediyesi, her yıl düzenlediği yürüyüşü bu yıl da gerçekleştiriyor. Ancak yaşanan terör olayları nedeniyle bu yıl “sessiz yürüyüş” düzenlenecek.

Acıbadem Kavşağı’ndan saat 19.00’da başlayacak yürüyüşe Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de  katılacak.

60 bin Ata posteri dağıtılacak

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Nilüfer Belediyesi, kenti Ata posterleriyle donatmaya hazırlanıyor. Bu amaçla Ata posteri dağıtımı da  4 ayrı noktada başladı. Nilüfer Belediyesi  Halk Evi önü, Dernekler Yerleşkesi, Nâzım Hikmet Kültürevi ve Nilüfer Kent Konseyi’nde kurulan masalardan Ata posterleri ücretsiz olarak halka dağıtılıyor. 29 Ekim gününe kadar 60 bin posterin dağıtımı sürecek.

Bozbey: Birlik ve beraberliğimizi gösterelim

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Halk Evi önündeki Ata posteri dağıtımına katıldı.

Tüm halkı Cumhuriyet yürüyüşüne davet eden  Başkan Mustafa Bozbey, “Cumhuriyet barış, adalet ve ortak yaşam demektir. Cumhuriyete her bireyin sahip çıkması gerekir. Bize Cumhuriyet rejimini armağan ettiği için Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e minnet duyuyoruz. Her  yıl olduğu gibi bu yıl da 60 bin Ata posteri dağıtıyoruz. Vatandaşlardan isteğimiz bu  posterleri ev ve  işyerlerine  asmaları. Birlik beraberliğimizi gösterelim. Sessiz yürüyüşümüze tüm halkımızı bekliyoruz. Yine aynı alanda buluşacağız. Saat 19:00 FSM bulvarında toplanacağız. Coşkuyla birlikte yürüyerek Cumhuriyet için haykıracağız. 4 noktada bayraklarımız dağıtılıyor. Cumhuriyet bizim geleceğimiz ve güvencemizdir. Herkesi bu yürüyüşe katılmaya davet ediyorum” dedi.

Sessiz yürüyüş 19.00’da başlıyor

29 Ekim Perşembe günü Acıbadem Kavşağı’ndan saat 19.00’da başlayacak yürüyüş FSM Bulvarı boyunca devam edecek ve Hastane Alanı’nda son bulacak. On binlerce kişinin katılacağı Cumhuriyet Yürüyüşü’nün ardından Fahir Atakoğlu/Dilek Türkan ve Meyra konseri gerçekleşecek.

Kutlamalar kapsamında bu yıl da ‘Okullararası Cumhuriyet Koşusu’ yapılacak. 27 Ekim Salı günü saat 11:00’de Kara Fatma Heykeli’nden başlayacak olan koşu, Konak Beşevler Pazar Alanı’nda sona erecek.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bayram Tatilinde Hava Yolunda Rekor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bayram tatilini kapsayan 5-14 Nisan tarih…