Home GÜNCEL DURMA HAREKET ET, KALBİN İÇİN PEDALLA

DURMA HAREKET ET, KALBİN İÇİN PEDALLA

- Guncellenme Tarihi: 5 Ekim 2015 17:29
3 min read
DURMA HAREKET ET, KALBİN İÇİN PEDALLA için yorumlar kapalı
0

İznik (Nicea) Bisiklet Grubu öncülüğünde, Dünya Kalp Gününe dikkat çekmek amacıyla 4 Ekim Pazar günü İznik Göl sahili ve İznik’te bir bisiklet turu düzenlendi.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın İznik (Nicea) Bisiklet Grubu üyelerinin Dünya Kalp Günü kapsamında hazırladığı etkinliğe bisiklete binerek start verdi.

İznik Belediye Başkanlığı önünden startı verilen bisiklet turu yaklaşık 30 kilometre olarak belirlendi. İznik Belediyesi önünden başlayarak hareket eden İznik (Nicea) Bisiklet Grubu üyeleri ve bisiklet severler İstanbul kapı, Sahil boyu, Atatürk Caddesi, Çakırca Mahallesi ve İznik ile son buldu.

BEL_3709

“Bisiklete Binmek Bir Yaşam Biçimidir”

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açıklama da ” Dünya Kalp Günü kapsamında İznik (Nicea) Bisiklet grubu üyeleri ve bisiklet severlerin düzenlediği ‘Durma Hareket Et, Kalbin İçin Pedalla’ projesi çok önemli bir farkındalık oluşturdu. Bu etkinliği düzenleyen yönetici ve sporcularımıza teşekkür ediyorum. Sporun bir toplumun gelişmesinde en önemli unsurlardan biri olduğu ilkesinden hareketle, halkımızı bisiklet kullanmaya teşvik ediyoruz. İznik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde 4 kişilik bisikletli Zabıta ekipleri oluşturduk. Bisiklet üzerine uzmanlar, bisiklet sürmenin hemen hemen her yaşa uygun ve kaliteli bir spor olduğunu da söylüyor. Bisiklet sporu kalp direncini artırmakla birlikte ince damarların gelişimi için tetikleyici görev yaptığı, bu sayede insanlar kalp krizi geçirse de daha hafif atlatma şansı kazandığını belirtmekte. İlçemiz de Bisiklete binmeyi bir yaşam biçimi haline getirmeliyiz” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Zabıta Ekiplerinden Dilencilere Operasyon

Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin denetimler çerçevesinde vatandaşların …