Home GÜNCEL Karacabey Belediyesi’ne Yüz Tanıma Sistemi

Karacabey Belediyesi’ne Yüz Tanıma Sistemi

- Guncellenme Tarihi: 30 Temmuz 2015 11:51
3 min read
Karacabey Belediyesi’ne Yüz Tanıma Sistemi için yorumlar kapalı
0
KARACABEY BELEDİYESİ’NDE BUNDAN BÖYLE MESAİ GİRİŞ ÇIKIŞLARINDA PARMAK İZİ OKUYUCU SİSTEM YERİNE OTOMATİK YÜZ TANIMA SİSTEME UYGULANACAK.

Karacabey Belediyesi’nde bundan böyle mesai giriş çıkışlarında parmak izi okuyucu sistem yerine otomatik yüz tanıma sisteme uygulanacak. Mesai başlangıcı ve öğle molalarında, personel, yerleştirilen cihazlar tarafından otomatik olarak algılanarak, giriş çıkış saatleri kayıt edilecek.
Karacabey  Belediyesi ilçede hayata geçirdiği teknolojik yatırımları kendi organizasyon şemasında kullanmaya özen gösteriyor. Geçtiğimiz aylarda araç takip sistemi ile tüm belediye araç filosuna takılan çipler, anlık olarak araçların nerede olduğunu, ne zaman yola çıkıp ne zaman geri döndüğüne kadar olan bilgileri kayıt altına almaya başlamıştı.
Karacabey Belediyesi son olarak hayata geçirdiği yüz tanıma sistemi ile belediye personelinin giriş çıkış saatlerini otomatik olarak kayıt altına alıyor. Belediyede önceki sistemde sadece belediye hizmet binasında parmak okuma sistemi ile personel giriş-çıkışları kaydediliyordu. Belediye bünyesindeki diğer birimlerde imza sistemiyle personel girişleri kontrol ediliyordu. Bundan böyle hayata geçirilen yüz tanıma sistemi 6 ayrı noktada 450 belediye personelinin tamamını otomatik olarak kayıt altına alınacak. Geçmişte sadece bir binada kullanılan tanıma sistemi ise 6 farklı birimde faal olacak.
Belediye Başkanı Ali Özkan, “Teknolojiyi hayatımızın her alanında kullanmaktan yanayız. Bunu hem ilçe yatırımlarımızda hem de mevcut düzenimizi koruma ve geliştirmede kullanıyoruz. Benzer çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Kaynak:Hürriyet.com

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Zabıta Ekiplerinden Dilencilere Operasyon

Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin denetimler çerçevesinde vatandaşların …