Anasayfa GÜNCEL Belediye Ekipleri Çöp Evi Temizledi

Belediye Ekipleri Çöp Evi Temizledi

3 min read
Belediye Ekipleri Çöp Evi Temizledi için yorumlar kapalı
556

Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Gülbahçe Mahallesi’nde bulunan bir çöp evi temizledi. 4 kamyon çöp çıkartılan evin sahibi Sabri Tatlı, bir daha asla çöp toplamayacağını, oturduğu evini bundan sonra temiz tutacağını söyledi.

Mahalle sakinlerinin, çevreye yaydığı kötü koku nedeniyle şikayette bulunduğu Gülbahçe Mahallesi 1. Sezen Çıkmazı’nda bulunan eve giden Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Zabıta ekipleri, çöp ev ile karşılaştı. 43 yaşındaki Sabri Tatlı’nın tek başına yaşadığı evi temizlemeye başlayan belediye ekipleri, odaları ve mutfağı çöplerle dolu olan evden toplam 4 kamyon çöp çıkardı. Belediye ekipleri tarafından tamamen boşaltılan ev ilaçlanarak dezenfekte edildi.

Ev sahibi Sabri Tatlı, bir hata yaparak sokakta bulduğu çöpleri evinde topladığının belirterek, “Topladığım çöpler günden güne birikti. Tek başıma yaşadığım için biriken çöpleri temizleyemedim. Çöplerden bende rahatsız olmaya başladım. Böyle olmasını hiç istemezdim. Şuan evim temizlendiği için çok mutluyum. Evi temizledikleri için başta Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar olmak üzere, tüm belediye personeline çok teşekkür ediyorum. Bir daha asla çöp toplayıp evime getirmeyeceğim” dedi.

Mahalle sakinleri de evin temizlenmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Sabri Tatlı, çok iyi bir komşu. Bugüne kadar hiç kimseye en ufak bir zararı olmamıştır. Ancak çöp biriktirme gibi kötü bir alışkanlığı var. Evinde biriken çöplerden yayılan kokudan dolayı büyük rahatsızlık duyuyorduk. Etrafta böcekler dolaşıyordu. Durumu Osmangazi Belediyesi’ne bildirdik. Belediye ekipleri, evi boşaltarak tamamen temizledi. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Çocuklarla bayram daha güzel

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ramazan Bayramı dolayısıyla Sırameşeler Ço…