Home GÜNCEL Üçüncü İznik Triatlonu tamamlandı

Üçüncü İznik Triatlonu tamamlandı

- Guncellenme Tarihi: 27 Temmuz 2015 10:14
7 min read
Üçüncü İznik Triatlonu tamamlandı için yorumlar kapalı
0

Türkiye’nin beşinci ve Marmara Bölgesi’nin en büyük gölüne sahip  İznik’te, Türkiye Triatlon Federasyonu 2015 yılı faaliyet programında yer alan ve Türkiye Şampiyonası’nın bir ayağı olan Triatlon yarışlarına 260 triatlet katıldı.

Sabah saat 08.00’da başlayan yarışların ilk startını İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ve Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş yaptı.

Türkiye Triatlon Federasyonu, İznik Belediyesi, kamu kurum ve kuruluşlarının yanında Sivil Toplum Kuruluşlarının katkıları ile düzenlenen  260 sporcunun katıldığı yarışlara İznikliler ve İznik’te tatil yapan yerli ve yabancı turistler ilgi gösterdi.

Ödül törenine Osmaniye Vali Yardımcısı ve Triatlon Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Yılmaz, Orhangazi Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Belediye Meclis Üyesi Necmettin Çömez,Belediye Başkan Yardımcısı Necati Tosun, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Semerci, Bursa Büyükşehir Belediyesi İznik Koordinatörü Serkan Acar , Organizasyon Komite Başkanı Alp Işkın, İznik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İsmail Aktaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir Yıkılmaz katıldı.

unnamed (6)

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı konuşmada; “Türkiye Triatlon Federasyonu ve İznik Belediyesinin ortak çalışması ile 3.sü gerçekleştirilen yarışmalar, özellikle İznik’in tanıtımı, İznik’in, İznik gençlerinin sportif faaliyetlere önem verip, disiplinli insanlar olması konusunda  özel bir öneme sahip.Triatlon  Yarışları, yüzme, bisiklet ve koşu  ile 3 spor dalını bünyesinde barındıran bir yarış.Her geçen gün gelişerek ilçemizde yapılmaya devam ediyor. Bu yarışların İznik’te yapılması bizim için çok büyük kazanç.Gençlik ve Spor Bakanlığı’na Tiratlon Federasyonu’na organizasyona katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Dereceye giren yarışmacıları tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

unnamed (5)

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş ise yaptığı açıklamada; “Bizler genellikle bu tip yarışmalarda açık deniz yerine göl ve kanalları tercih ediyoruz. Açık denizlerde olan yarışlar hava muhalefeti dolayısı ile iptal edilebiliyor. İznik’i tercih etmemizin sebebi ise hem temizlik açısından hem de mevsimine göre su sıcaklığının gayet uygun olmasından dolayıdır. Bisiklet ve koşu parkuruna baktığımızda mükemmel bir ortama sahip bir yer olarak dikkat çekiyor. İznik doğası, tarihi ve mükemmel havasıyla yarışlar için bulunmaz bir mekân. Bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapacak güzel bir yer. İznik’te doğa ve tarih ile iç içe yarışan tüm triatletlere ve İznik Kaymakamlığı’na, Belediye Başkanlığı’na, İznik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’na, emeği geçen kamu kurum ve kuruluşlarının yanında sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Bundan sonra ki yarışmalarda da tüm yarışmacıları İznik’te doğa ve tarih ile iç içe spora davet ediyorum” dedi.

3.Triatlon Yarışlarında ilçemizi İznikli Ali Öner temsil ederken, ilçemiz Kılıçaslan ve Selçuk Ortaokulu öğrencileri gönüllü olarak  görev aldı.

Azmin Zaferi Engelleri Aştı

İznik 2015 Triatlon Yarışları’nda dikkat çeken diğer bir kare de, Karesi Gençlik ve Spor Kulübü adına yarışan Ekrem Taşkın ve Yüksel Deniz Yüksel Paratriatlon (Engelli Yarışçı) dalında yarışarak tüm engelleri aştı.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Tüm İlçelerde Sağlıklı Altyapı

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırı…