Home GÜNCEL Türk-Yunan Dostluğu

Türk-Yunan Dostluğu

- Guncellenme Tarihi: 27 Temmuz 2015 14:05
3 min read
Türk-Yunan Dostluğu için yorumlar kapalı
0
YILDIRIM BELEDİYESİ, ULUSLARARASI BİR ORGANİZASYONA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR.

Yıldırım Belediyesi, uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapıyor.
Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü ile Yunanistan’ın Sidirokastro Spor Kulübü arasında yapılan kardeş kulüp ve kültür organizasyonu çerçevesinde Yunanistan’dan 20 kişilik kafile Bursa’ya geldi. Kafilede Yunanistan Badminton Federasyonu Başkanı Victoria Xatzina, Sidirokastro Belediye Başkan Yardımcısı Bacuras Odiseas, Sidirokastro kulüp yöneticileri Xanthou Vasilis, Froso Bacura ile Yunanistan Badminton Olimpiyat sporcuları ve Sidirokastro Spor Kulübü badminton sporcuları yer aldı. 27-31 Temmuz tarihleri arasında Yıldırım Belediyesi Spor Kompleksi’nin ev sahipliği yapacağıBadminton Turnuvası,Türk ve Yunan badminton sporcuları arasında düzenlenecek. Turnuva’nın yanı sıra Cumalıkızık, Osmangazi ve Orhangazi Türbeleri, Kapalıçarşı, Kozahan, Gölyazı, Mudanya, Trilye, Saitabat Şelalesi ve Teleferik gezisi ile Yıldırım’ın ve Bursa’nın tarihi, tabii ve kültürel zenginlikleri misafirlere tanıtılacak.
Yıldırım’ın tarihi, doğal ve kültürel varlıklarını yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da tanıtmayı hedeflediklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Bu turnuva ile Yıldırım Belediyesi Jimnastik Spor Kulübü ile Yunanistan’ın Sidirokastro Spor Kulübü arasındakarşılıklı dostluk ilişkilerini sporun birleştirici atmosferi ile pekiştireceğiz” diye konuştu.
Edebali, “Sporun sağlıklı nesiller geliştirme konusunda anahtar olduğu bilinciyle spora ve sporcuya olan desteğimizi sürdürüyoruz. Türkiye’nin en büyük spor komplekslerinden birini kazandırdığımız Yıldırım’da uluslararası spor şehri hüviyetini oluşturacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Hürriyet.com

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın, Almanya Hessen Eyaleti Bakanı Pentz’i Ağırladı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Almanya Federal Cumhuriyeti Hessen Eyaleti Avrupa …