Home GÜNCEL Metro ve metrobüs duraklarında bomba alarmı!

Metro ve metrobüs duraklarında bomba alarmı!

- Guncellenme Tarihi: 27 Temmuz 2015 14:27
4 min read
Metro ve metrobüs duraklarında bomba alarmı! için yorumlar kapalı
0

Emniyetin raporundan “Osmanbey,Taksim,Yenikapı metrolarında saldırı olabilir”

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, tüm birimlere bir yazı göndererek, metro ve metrobüs duraklarına yönelik bombalı saldırı yapılabileceği uyarısında bulundu. 25 Temmuz tarihli yazıda özellikle, “Yenikapı, Hacıosman, Osmanbey ve Taksim metroları ile metrobüs duraklarının hedef alındığı belirtildi.

İstanbul Emniyet Müdür yardımcısı Mustafa Çalışkan imzalı yazıda Suruç’ta hayatını kaybedenler için “Şahıs”, Sosyalist Gençlik Federasyonu için ise, “MLKP terör örgütü yapılandırması” ifadesi kullanıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün uyarı yazısı şöyle:

“20 Temmuz 2015 tarihinde Şanlıurfa Suruç ilçesinde MLKP terör örgütü yapılanmalarından Sosyalist Gençlik Federasyonu organizesinde yapılan basın açıklaması sırasında canlı bombanın patlaması sonucunda 32 şahıs yaşamını yitirmiş, çok sayıda şahıs da yaralanması eylemi sonrasında terör örgütlerince ülkemizin değişik bölgelerinde düzenlenen saldırılarda 3 polis memuru, 1 astsubay şehit olmuş, 1 polis ve 2 asker yaralanmıştır. 24 Temmuz tarihinde eş zamanlı olarak ilimizde yapılan operasyonlarda güvenlik güçlerine silahlı mukavemette bulunan DHKP/C terör örgütü mensubu Günay Özarslan isimli örgüt mensubu ele geçirilmiş, 25 Temmuz tarihinde Okmeydanı’nda bekleme görevi yapan Çevik Kuvvet personeline yönelik silahlı saldırıda bulunulmuştur.

METRO VE METROBÜSLER HEDEFTE

Güvenilir kaynaklardan alınan bilgilerde, terör örgütlerinin, Yenikapı, Hacıosman, Osmanbey ve Taksim metroları ve metrobüs duraklarına bombalı eylem gerçekleştirecekleri, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik saldırıda bulunulacağı yönünde bilgiler elde edilmiştir. Son dönemde gerçekleşen terör olayları da göz önüne alındığında, eylemlerin ilimizde bulunan diğer metrolar ile tramvaylara, güvenlik güçleri ile araçlarına, Emniyet binaları ile tesislerine ve lojmanlara, kamu binalarına ve vatandaşın kalabalık olduğu noktalara yönelik gerçekleştirilebileceği değerlendirilmektedir. Bu nedenle, bilmesi gerekenler prensibine riayet ederek, personelin konuyla alakalı duyarlı bulunması yönünde uyarılmasını, alınan güvenlik tedbirlerinin gözden geçirilerek, olabilecek gelişmelerden anında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bilgi erilmesini arz ederim”

5 ARAÇ ARANIYOR!

Öte yandan plakası verilen 5 otomobilde İstanbul polisince “bomba yüklü olabilecekleri” istihbaratıyla aranmaya başlandı.

Kaynak:sozcu.com

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın, Almanya Hessen Eyaleti Bakanı Pentz’i Ağırladı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Almanya Federal Cumhuriyeti Hessen Eyaleti Avrupa …