Home GÜNCEL Kırsalda refah seviyesi yükseliyor

Kırsalda refah seviyesi yükseliyor

- Guncellenme Tarihi: 27 Temmuz 2015 16:13
5 min read
Kırsalda refah seviyesi yükseliyor için yorumlar kapalı
0
MERKEZE YENİ BAĞLANAN 10 İLÇEDE ULAŞIMDAN ÇEVREYE, KIRSAL KALKINMADAN SPORA KADAR HER ALANDA ÖNEMLİ YATIRIMLARIN STARTINI VEREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KELES’İN UZUNÖZ MAHALLESİ’NE DE MODERN BİR HİZMET BİNASI KAZANDIRIYOR.

Merkeze yeni bağlanan 10 ilçede ulaşımdan çevreye, kırsal kalkınmadan spora kadar her alanda önemli yatırımların startını veren Büyükşehir Belediyesi, Keles’in Uzunöz Mahallesi’ne de modern bir hizmet binası kazandırıyor.
Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda yeni mahalleleri de sosyal donatı alanları ile buluşturuyor. Keles’in Uzunöz Mahallesi’nde metruk haldeki hizmet binasının yenilenmesi yönündeki talepler üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, Keles Belediyesi işbirliğinde bölgeye yeni bir hizmet binası kazandırıyor. Eski binanın yıkılmasının ardından projeleri Keles Belediyesi tarafından hazırlanan binanın yapımını ise Büyükşehir Belediyesi üstlendi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke ile birlikte Uzunöz Mahallesi’nde inşaatı devam eden hizmet binasında incelemelerde bulundu. Bütünşehir uygulamasının ardından tüm ilçelerdeki yerleşim birimlerinde faaliyet gösterdiklerini hatırlatan Başkan Altepe, “Görev ilçe belediyesinin, Büyükşehir’in veya başta bir kurumun diye bakmıyoruz. Halkımızın beklentilerini karşılamak için elimizden geleni yapıyoruz. Uzunöz’de de hizmet binası talebi vardı. Eski hizmet binası yıkıldı. Arsa Keles Belediyesi’nin mülkiyetinde. Projeyi anlar çizdi biz de inşaatı yapıyoruz. İki katlı olarak yapılan bina muhtarlık ofisi, kahvehanesi ve çok amaçlı salonu ile halkımızın önemli bir ihtiyacını karşılayacak. Yapılacak çevre düzenlemesi ile de mahalleye değer katacak. İnşaatı kısa zamanda bitirip, hizmet binası hizmete açmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke de Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları sayesinde ilçede güzel günler yaşandığını belirterek, en az 10 ilçedeki şantiyelerde çalışmaların aralıksız sürdüğünü vurguladı. Projelerini kendilerinin hazırladığı Uzunöz hizmet binasının yapımına Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiğini hatırlatan Teke, “Büyükşehir Belediyemizin de katkılarıyla Keles’te kırsal kalkınma başlamıştır. Tüm kırsal yerleşim alanlarımız güzelleşmeye başladı. İnşallah Uzunöz hizmet binası da 3 ay içinde tamamlayıp hizmete açmak istiyoruz” dedi.

Kaynak:Hürriyet.com

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın, Almanya Hessen Eyaleti Bakanı Pentz’i Ağırladı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Almanya Federal Cumhuriyeti Hessen Eyaleti Avrupa …