Home GÜNCEL Büyükşehir şefkati Balkanlar´ı sarıyor

Büyükşehir şefkati Balkanlar´ı sarıyor

- Guncellenme Tarihi: 27 Temmuz 2015 12:04
4 min read
Büyükşehir şefkati Balkanlar´ı sarıyor için yorumlar kapalı
0

Bursa Büyükşehir Belediyesi Balkanlar’da hayata geçirdiği tarihi eser restorasyonları, sünnet şölenleri ve aşure etkinliklerinin ardından da şimdi de Makedonya’nın Başkenti Üsküp’ten gelen 45 yetim çocuğu Bursa’da ağırlıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye ile Makedonya arasında kültürel bağların daha da güçlendirilmesi amacıyla bölgedeki çalışmalarının bundan sonra da devam edeceğini söyledi.

Hayata geçirdiği projelerle Türkiye ile Balkanlar arasında köprü görevi gören ve Makedonya başta olmak üzere tüm Balkan ülkelerindeki şantiyeleriyle bölgeye hizmet götüren Büyükşehir Belediyesi, sosyal ve kültürel etkinlikleri de hız kesmeden sürdürüyor. Özellikle komünizm döneminde dini ve kültürel geleneklerini yaşayamayan bölge halkına sünnet şölenleri, aşure etkinlikleriyle sürekli destek veren Büyükşehir Belediyesi, Makedonya’nın Başkenti Üsküp’teki El Hilal Yardımlaşma Teşkilatı işbirliğiyle 45 yetim çocuğu Bursa’da ağırlıyor. Bursa’nın tarihi ve kültürel değerlerini görmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak kente gelen heyet, Heykel’deki tarihi binada Başkan Recep Altepe’yi ziyaret etti.

El Hilal Yardımlaşma Teşkilatı yöneticileri Fatmir Mürtezani, Samit Emin ve Kadriye Süleyman’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Üsküp’te yaşayan yetim çocukları Bursa’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Türkiye ile Makedonya’nın 600 yılı aşkın süre aynı kaderi paylaştığını, birlikte gülüp birlikte ağıladığını hatırlatan Başkan Altepe, komünizm döneminde araya giren soğukluğun ise yaptıkları yatırım ve etkinliklerle ortadan kaldırıldığını söyledi. Makedonya başta olmak üzere tüm Balkan ülkelerinde önemli yatırımları hayata geçirdiklerini hatırlatan Başkan Altepe, bundan sonra da tüm Osmanlı coğrafyasındaki yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini söyledi.
Ziyaretin ardından Başkan Altepe, Üsküplü çocuklara günün anısına çeşitli hediyeler verdi. Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak Bursa’ya gelen çocuklar, kentin tarihi ve kültürel mekanlarını gezip, Bursa’yı daha yakından tanıma fırsatı bulacak.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

300 Çocuk ‘Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz’ Etkinliğinde Buluştu

Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl 13’üncüsünü gerçekleştirdiği ‘Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz’ etk…