Home GÜNCEL Gerçek ortaya çıktı!

Gerçek ortaya çıktı!

- Guncellenme Tarihi: 13 Temmuz 2015 16:39
7 min read
Gerçek ortaya çıktı! için yorumlar kapalı
0

Avcı, dün kaldığı otel odasında intihar ettiği haberleri çıkmıştı. Ancak efsane oyuncunun polise verdiği ifadesinde “Yanlışlıkla kendimi vurdum” dediği öğrenildi.

Oyuncu Harika Avcı,, dün kaldığı otel odasında tabancayla vurulmuş halde bulundu. Biri göğsünden, diğeri koltuk altından 2 kurşun yarası olan Avcı, tedavi altına alındı. Olayda kullanılan silah ise Avcı’nın ‘şiddet nedeniyle’ 2 kez boşanma davası açtığı ve halen ayrı yaşadığı eşine ait çıktı. Avcı’nın, polise verdiği ifadesinde “Yanlışlıkla kendimi vurdum” dediği öğrenildi.

İstanbul Bostancı’daki bir otelde dün  sabah saat 10.30 sıralarında meydana gelen olay, iddiaya göre şöyle gelişti:

SEVGİLİSİ GÖZALTINA ALINDI

Bir süredir otelde kalan 55 yaşındaki Harika Avcı, odasında silahla vurulmuş halde bulundu. Avcı, ambulansla Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Soruşturma başlatan polis, kayıtlara “silahla yaralama” olarak giren olayla ilgili, Avcı’nın sevgilisi olduğu iddia edilen 26 yaşındaki Yasin K.’yı gözaltına aldı.

YARALI HALDE BULUNDU

Yasin K.’nın, ifadesinde “Yaklaşık 1 haftadır otelde kalıyor. Zaman zaman yanına gidiyordum. Dün sabaha karşı da yanına gittim. Yattık. Saat 10.30 gibi kalktım. Köpeği gezdirmek için dışarı çıkacağım sırada yatak odası tarafından bağırış sesi duydum ama silah sesi duymadım. İçeri yöneldiğimde onu yaralanmış halde buldum” dediği öğrenildi.

Harika Avcı İntihar Etmemiş Yanlışlıkla Kendini Vurmuş

SİLAH VE BOŞ KOVAN İNCELENİYOR

Olay Yeri İnceleme ekipleri, otel odasının duvarında 1 adet mermi izi ile 1 adet boş kovan buldu. Ayrıca Avcı’nın yatağındaki yastıkta barut izi tespit edildi. Olayda kullanılan ve odada bulunan silahın da Avcı’nın “şiddet gördüğü” gerekçesiyle daha önce 2 kez boşanma davası açıp davalardan feragat ettiği ama şu an ayrı yaşadığı eşi İbrahim Öztürk’e ait olduğu belirlendi. Göğsüne ve koltuk altına isabet eden 2 kurşunla yaralanan Avcı’nın sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.
Tedavisi süren Harika Avcı’nın, polise verdiği ifadesinde “Yanlışlıkla kendimi vurdum” dediği öğrenildi. Yasin K., Avcı’nın ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

EŞİ İÇİN EVDEN UZAKLAŞTIRMA KARARI VERİLMİŞTİ

Harika Avcı, daha önce, kendisinden 24 yaş küçük eşi İbrahim Öztürk’ten şiddet gördüğü gerekçesiyle, 1 yıl arayla 2 kez boşanma davası açtı. Ancak 2 davadan da feragat etti. Avcı, menajeri İbrahim Öztürk ile 14 Şubat 2009’da nikâh masasına oturmuştu. Avcı, 2 ay sonra eşinin kendisini darp ettiğini iddia ederek polise sığındı. Ünlü oyuncu, mahkemeden eşi için evden uzaklaştırma kararı çıkarılmasını istedi, ancak 1 ay sonra “barıştıklarını” belirterek boşanmaktan vazgeçti. Avcı, 2009’un aralık ayında, boşanmak için bir kez daha mahkemeye başvurdu. Aile mahkemesine verdiği dilekçede, yine “eşinin kendisine fiziksel-psikolojik şiddet uygulamaya devam ettiğini, sinirlendiğinde evdeki bilgisayar, televizyon veya diğer eşyaları kırıp döktüğünü” kaydetti. Ancak 2011’in ocak ayında bu davadan da feragat etti. Harika Avcı, en son 25 Ocak’ta eşinin kendisini dövdüğünü ileri sürerek polise başvurup mahkemeden koruma kararı çıkarmıştı. Avcı’nın işyeri ve konutuna 2 ay süreyle yaklaşmamasına ve silahını yetkili kuruma teslim etmesine karar verilen Öztürk hakkında ‘tehdit’ suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

ANNESİ VE ÜVEY KARDEŞİ ‘AKLİ MELEKE’ RAPORU İSTEMİŞTİ

Öte yandan Harika Avcı’nın üvey ağabeyi Ahmet Önengil ile annesi Sabriye Ocak, 2006’da mahkemeye başvurarak, ünlü oyuncunun “alkol bağımlısı” olduğunu iddia etmiş ve vesayet altına alınması talebinde bulunmuştu. İkili, “akli melekelerinin yerinde olup olmadığının” tespiti için Avcı’nınBakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne gönderilmesini istemişti. Ancak hastanede Avcı hakkında hazırlanan raporda, “ünlü oyuncunun herhangi bir akıl hastalığı ya da zayıflığının bulunmadığı” belirtilmişti.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

19 Mayıs Bursa Gençlik Şenliği ile Doyasıya Yaşanıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamınd…