Home GÜNCEL Görükle’ye raylı sistem geliyor!

Görükle’ye raylı sistem geliyor!

- Guncellenme Tarihi: 11 Temmuz 2015 16:38
6 min read
Görükle’ye raylı sistem geliyor! için yorumlar kapalı
0

Büyükşehir Belediyesi’nin Görükle’de düzenlediği sokak iftarına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, raylı sistemin bölgeye en kısa zamanda ulaşacağını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin başta kent merkezindeki meydanlar olmak üzere 17 ilçede düzenlediği sokak iftarları, Görükle’de de renkli görüntülere sahne oldu. Belde meydanında gerçekleşen iftara, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti İlçe Başkanı Celil Çolak, Görükle Mahalle Muhtarı Harun Kızıl, Dumlupınar Mahalle Muhtarı Reşat Aktaş, Büyükşehir bürokratları ile vatandaşlar katıldı.

Güçlü şehir Güçlü Türkiye

Yüzlerce vatandaşla orucunu birlikte açan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, güçlü şehirlerle Güçlü Türkiye’nin peşinde olduklarını belirterek, raylı sistemin en kısa zamanda Görükle’ye ulaşacağını müjdeledi. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak imkanları zorlayarak bu uğurda çaba sarf ettiklerini belirten Başkan Altepe, kent merkezi ile ilçelerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayarak hedef doğrultusunda emin adımlarla ilerlediklerini ifade etti. Konuşmasında Dumlupınar Mahallesi Muhtarı Reşat Aktaş’ın raylı sistem isteğine değinen Başkan Altepe, bölgenin en kısa zamanda çağdaş ulaşım imkanlarına kavuşacağını söyledi. Görükle’nin sadece raylı sistem değil diğer yatırımlarla adeta şaha kalkacağını vurgulayan Başkan Altepe, “Muhtarımız soruyor, ‘Raylı sistem gelecek mi?’ diye. Evet gelecek. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Sadece raylı sistem değil spor tesisleri, gençlik ve kültür merkezleri de olacak. Hasan Güney Okulu’na ilave bina lazım deniyor. O da olacak. Niçin göreve geldik? Hizmet etmek için! Onun için elimizden geleni yapacağız. Yeter ki ağzımızın tadı bozulmasın” dedi.

“Ne kadar şükretsek az”

Başkan Altepe, Ramazan ayının Bursa’da en güzel şekilde yaşanması için uğraştıklarını hatırlattı. Ramazan ayının girmesiyle birlikte şehrin birçok noktasında iftar masaları kurduklarını, oruç açmak için çorba stantları açtıklarını ifade eden Başkan Altepe, başta Merinos ve Hüdavendigar parkları olmak üzere Fatih Sultan Mehmet Bulvarı gibi ana arterlerde Ramazan etkinlikleri, sohbet ve eğlence programları düzenlediklerini belirtti. Hedeflerinin 11 ayın sultanı olan Ramazanın en iyi şekilde yaşanması olduğunu ve bunda da her geçen gün mesafe aldıklarını söyleyen Başkan Altepe, “Biz biliyoruz ki Ramazan ayı, rahmet ve bereket ayıdır. Kardeşlik ile dostlukların pekiştiği, sevgi ve barış ortamının tesis edildiği mübarek bir aydır. İslamiyet’e göre, 11 ayın sultanıdır. Bizler de bu mübarek ayı en güzel şekilde değerlendirmeye uğraşıyoruz. Görükle ve diğer tüm beldelerimizde açılan iftar sofralarıyla, meydanlardaki organizasyonlarla halkımıza güzellikleri yaşatıyoruz. Bizlere imkan sağlayan Allah’a, ne kadar şükretsek az” diye konuştu.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Nilüfer Belediyesi Güngören’de Güneş Enerji Santrali’ni Hizmete Açtı

Nilüfer Belediyesi tarafından hayata geçirilen Güngören Güneş Enerji Santrali düzenlenen t…