Home GÜNCEL Meteoroloji uyardı! Yağış geliyor…

Meteoroloji uyardı! Yağış geliyor…

- Guncellenme Tarihi: 10 Temmuz 2015 16:13
3 min read
Meteoroloji uyardı! Yağış geliyor… için yorumlar kapalı
0

Türkiye yarın Karadeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine giriyor. Hava sıcaklığı hafta sonunda Türkiye’nin kuzey ve iç bölgelerinde 2 ila 4 derece azalacak, güney kıyılarında ise yükselecek.

Hava sıcaklığı hafta sonunda Türkiye ‘nin kuzey ve iç bölgelerinde 2 ila 4 derece azalacak, güney kıyılarında ise artacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, birkaç gündür ülke genelinde mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde seyreden hava sıcaklığı, yarın ve pazar günü, yurdun kuzey ile iç kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak.

Hafta sonu Güney Ege ve Akdeniz kıyı kesiminde ise sıcaklık artacak.

Pazartesi günü hava sıcaklığında önemli değişiklik olmayacak. Sıcaklıklar, salı gününden itibaren bayrama kadar artarak, ülke genelinde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyredecek.

Türkiye yarın Karadeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girecek. Yarın yurdun kuzeyi ile güneybatı kesimleri parçalı ve çok bulutlu olacak. Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in kıyı kesimi, Isparta, Burdur, Konya, Denizli’nin güneyi ile Antalya ve Muğla’nın iç kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak geçişleri görülecek.

Pazar günü Orta ve Doğu Karadeniz ile Ardahan çevrelerinde, pazartesi günü Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak geçişleri meydana gelecek, diğer bölgeler ise parçalı ve az bulutlu olacak.

Meteoroloji, gelecek hafta salı, çarşamba ve perşembe günleri ülkede yağış beklenmediğini, Karadeniz bölgesinin ve Doğu Anadolu ‘nun kuzeydoğu kesimlerinin genelde parçalı bulutlu, diğer yerlerin açık ve az bulutlu olacağını duyurdu.

Kaynak: Radikal.com

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Osmangazi’nin Köylerinde Şenlik Dolu Bir Yaz

Osmangazi Belediyesi, Köyümüzde Şenlik Var projesi ile Osmangazi’nin dağ ve ova köylerini …