Home GÜNCEL Dünya Şampiyonu atlet Başkan Dündar’ı ziyaret etti

Dünya Şampiyonu atlet Başkan Dündar’ı ziyaret etti

- Guncellenme Tarihi: 10 Temmuz 2015 13:39
4 min read
Dünya Şampiyonu atlet Başkan Dündar’ı ziyaret etti için yorumlar kapalı
0

Çin’de geçtiğimiz hafta düzenlenen Dünya Liselerarası Atletizm Şampiyonası’nda 1500 metrede dünya şampiyonu olan, Osmangazi Belediyespor Kulübü sporcusu Songül Konak, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret ederek verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Dünya Liseler Arası Atletizm Federasyonu (IFF) tarafından 2 yılda bir düzenlenen Liseler Arası Dünya Atletizm Şampiyonası’nda, Faik Çelik Kız Teknik ve Meslek Lisesi adına yarışan Osmangazi Belediyespor Kulübü Sporcusu Songül Konak, 1500 metrede elde ettiği 4.27’lik derece ile dünya şampiyonu olarak yurda döndü. Başarılı sporcu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret ederek, mutluluğu paylaştı.

Dünya Liselerarası Atletizm Şampiyonası’nda elde ettiği şampiyonluktan dolayı Songül Konak’ı tebrik eden Başkan Dündar, “Songül’ün yakaladığı başarıların hiç biri tesadüf değil. Spor ve okul hayatında yürüttüğü disiplinli çalışmaların sonucu başarıdan başarıya koşuyor. Türkiye’de iki tane rekora imza attı. Geçtiğimiz hafta da Dünya Liselerarası Atletizm Şampiyonası’nda 1500 metrede şampiyon olarak bizlere büyük gurur yaşattı. İnanıyor ve çalışıyorsak başarılar geliyor. Songül Konak’ta bunun en güzel örneği. Biz her zaman kendisine destek oluyoruz. Elde ettiği dünya şampiyonluğundan dolayı kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bu yılın kendisi için çok güzel geçtiğini ve önemli başarılara imza attığını belirten Songül Konak, “Bu yıl Şubat ayında Turkcell Gençler ve Büyükler Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nda 1500 metrede 4.20.82’lik derece elde ederek 22 yıllık Türkiye rekorunu kırdım. Daha sonra Balkan Gençler Şampiyonası’nda bu dereceyi 4.16.47’ye çekerek Balkan üçüncüsü oldum. Geçtiğimiz hafta da Liselerarası Atletizm Şampiyonası’nda 1500 metrede dünya şampiyonluğunu elde ettim. Bu başarıları elde etmemde Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’ın büyük katkısı oldu.

Kendisi her zaman bana destekte oldu. Şimdi önümde olimpiyatlar var. İnşallah sıkı bir çalışma ve başkanımızın destekleri ile olimpiyatlara da katılacağım” diye konuştu. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ziyaret sonunda Songül Konak ve antrenörü Abdurrahman Deriş’i bir kez daha tebrik ederek çeşitli hediyeler verdi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkanlardan Basketbolda Başarılı Performans

Bursa’daki CHP’li başkanlar, Osmangazi Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenlediği Osmangazi …