Home GÜNCEL UİB’den ihracatçılara kdv semineri!

UİB’den ihracatçılara kdv semineri!

- Guncellenme Tarihi: 9 Temmuz 2015 14:36
2 min read
UİB’den ihracatçılara kdv semineri! için yorumlar kapalı
0

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), eğitim seminerlerine devam ediyor. Gerçekleştirdiği seminerler ile üyelerini her konuda bilgilendirmeyi ana hedef haline getiren UİB, KDV semineri düzenledi.

Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Yaser Gürsoy tarafından verilen eğitime, İhracatçı firma temsilcileri yoğun ilgi gösterdi. UİB Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminerde konuşan Yaser Gürsoy, özellikle KDV iadesi takip eden işletmelerin, KDV risk analizi kapsamında dikkat etmesi gereken önemli hususlar olduğuna dikkat çekerken, “Firmaların bu tarz uygulamaları tüm yönleriyle bilmeleri, yapacakları ticarette büyük katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

Dış ticarette KDV iadesi alabilmenin firmalar için çok önemli bir konu olduğunu vurgulayan Gürsoy, “Süreçte eksiklik ya da hata olduğu zaman KDV iadesi alınamıyor. Bu da işletmeler için zaman, finansman ve güvenilirlik kaybı oluyor. Daha da ötesi eksik uygulama nedeniyle firma sahte belge düzenleyen durumuna düşüyor. Kurumun itibarı zedeleniyor. Bu sebeple KDV işlemleri her yönüyle bilinmesi ve hâkim olunması gereken bir konudur” dedi.

UİB eğitimleri 22 Temmuz Çarşamba günü “E-DIŞ TİCARET UYGULAMALARI SEMİNERİ” ile devam edecek.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bursa Hayvanat Bahçesi 25 Yaşında

Bursa’da yaklaşık 206 bin metrekarelik alanda 138 türden bini aşkın hayvana ev sahipliği y…