Home EĞİTİM Bursa Teknik Üniversitesi’nde kontenjanlar arttı!

Bursa Teknik Üniversitesi’nde kontenjanlar arttı!

- Guncellenme Tarihi: 8 Temmuz 2015 12:02
3 min read
Bursa Teknik Üniversitesi’nde kontenjanlar arttı! için yorumlar kapalı
0

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Doğa Bilimleri, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi (DBMMF) ve bünyesinde yeni bölümler açıldı. BTÜ DBMMF’de açılan yeni bölümler ile birlikte Orman Fakültesinde bulunan Orman Mühendisliği ve Orman Endüstri Mühendislikleri bölümleri de 2015- 2016 akademik yılında öğrencilerini kabul edecek.

DBMMF bünyesinde açılan yeni bölümler ile ilgili bilgi veren Fakülte Dekanı Prof. Dr. Osman Kopmaz, Bursa ve ülkemiz sanayisinin ihtiyacı olan nitelikli iş gücünü sağlamak hedefi ile çeşitli mühendislik dallarında lisans bölümleri açtıklarını söyledi. Dekan Prof. Dr. Kopmaz, fakültenin geçtiğimiz senelerde öğrenci alan bölümlerinin İnşaat Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümleri olduğunu belirtirken, 2015-2016 akademik yılı içerisinde açılan yeni bölümlerin Elektrik Elektronik Mühendisliği, Lif ve Polimer Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Gıda Mühendisliği ve Amerika Birleşik Devletleri Southern University ile birlikte Uluslararası Ortak Lisans Programı olarak hazırladıkları Makine Mühendisliği Bölümü olduğunu söyledi.

BTÜ DBMMF Dekanı Prof. Dr. Osman Kopmaz açıklamasının devamında Uluslararası Ortak Lisans Programı olarak açılan Makine Mühendisliği Bölümüne kayıt yaptıracak öğrencilerin, BTÜ Yabancı Diller Yüksekokulu’nda (YDYO) eğitim görecekleri hazırlık sınıfı dâhil, ilk üç seneyi Türkiye’de geçireceklerini, kalan iki yılı da Louisiana kentinde bulunan Southern University’nin kampüsünde, lisans eğitimi alarak tamamlayacaklarını vurguladı.

Sözlerinin sonunda Fakültenin akademik kadrosunun ve laboratuvar altyapısının son derece güçlü olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Kopmaz, Fakülte bünyesinde bu yıl açılan Lif ve Polimer Mühendisliği bölümünün ise Türkiye’de ilk ve tek olduğunu ifade etti.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EĞİTİM
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın Hizmetlere Hızlı Başladı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, seçimden önce verdiği sözleri yerine getirmeye baş…