Home GÜNCEL Mudanya, turizm hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor!

Mudanya, turizm hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor!

- Guncellenme Tarihi: 25 Kasım 2016 15:34
6 min read
Mudanya, turizm hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor! için yorumlar kapalı
0

Mudanya Belediye Meclisi Turizm Komisyonu Başkanı Hüseyin Esen, Mudanya’nın turizmde, Türkiye’nin ve dünyanın marka kentlerinden biri olması için, önemli bir adım olan Turizm Master Planı’nın hazırlanması çalışmalarına başlandığını vurguladı. Mudanya’nın turizm röntgeninin çekilerek, yol haritasının belirlenmesi için ilk adım atıldı.

Mudanya Belediyesi Turizm Komisyonu Başkanı Hüseyin Esen, geçtiğimiz Pazar günü yapılan toplantıda Bursa Osmangazi Üniversitesi’nden Prof.Dr Hüseyin Kanıbir, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nden Doç Dr.Mehmet Kaşlı ve ekibinin katılımıyla Turizm Master Planı’nın hazırlanması için ilk adımın atıldığını, Mudanya’nın saklanan ve göz ardı edilen tüm güzelliklerinin gün yüzüne çıkarılacağını söyledi. Mudanya dinamiklerinin de bu çalışmanın içinde olması ve etkin katılımlarının sağlanmasını hedeflendiklerini belirten Esen, “Mudanya Belediye Meclisi’mizin Nisan ayındaki toplantısında oy birliği ile alınan kararla, Mudanya’mızın Turizmde de marka kent olması amacıyla gerçekleştirilmesi planlanan projelerimize start verdiğimizi belirtmiştik. Bu uygulamalarımızın ilk ve en önemli adımı olan Turizm Master Planı’nın hazırlanması çalışmalarına başladık. Mudanya Belediyesi olarak yürüttüğümüz bu proje kapsamında, yapılacak araştırmalar sonucunda hazırlanacak olan master planıyla potansiyel turizm alanlarının belirlenmesi, mevcut durumun ortaya konulması, Mudanya turizmine yönelik gelecekte yapılacak çalışmalar için yol haritası belirlenmesi ve bunun kaynak teşkil etmesi hedeflenmektedir” diye konuştu. Komisyon Başkanı Hüseyin Esen, hazırlanacak olan planla Mudanya’nın turizm alanlarının belirleneceğini, bu alanlardaki sorunların ortaya konularak, gelecekte daha iyi değerlendirilebilmesi amacıyla, sorumlu kuruluş ve paydaşların, görüş ve önerilerinin, bilgi ve tecrübelerinin alınacağını ifade etti.

7

TÜRKYILMAZ: “BARIŞIN VE KARDEŞLİĞİN BAŞKENTİ MUDANYAMIZ, TURİZMDE DE MARKA KENT OLACAK”

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya’nın turizmde marka kent olması için Turizm Master Planı hazırlanması için önemli bir adımın atıldığını, Turizm Kenti Mudanya’ya doğru emin adımlarla ilerlediklerini vurguladı. Başkan Türkyılmaz, “Göreve geldiğimizde, Mudanya’mız sanayi kenti olamaz demiştik. Mudanya’mız turizm ve eğitim kenti olmalı, var olan çok değerli turizm potansiyelinin gün yüzüne çıkarılması gerektiğini söylemiştik. Bu amaçla Turizm Komisyonumuzun, uzman heyetle birlikte Mudanya’mızın Turizm Master Planı’nın hazırlanması için ilk adım atıldı. Hazırlanacak planla Mudanya’mızın turizm potansiyelini arttırarak, turizmde hak ettiği yere gelmek istiyoruz” dedi. Başkan Hayri Türkyılmaz, Mudanya’da tarihi ve kültürel değerlerin gün yüzüne çıkarılması amacıyla belediye olarak çalışmalara başladıklarını hatırlatarak, “Mudanya’mızın önemli tarihi yapılarından biri olan Tirilye’deki Taş Mektep’in restorasyonu için önümüzdeki günlerde ihalesini yapacağız. Turizm potansiyeli olan bu değerlerimizi, Mudanya’mızı, cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz. Bu amaçla yürüttüğümüz çalışmalar tamamlandığında, Mudanya’mızda turizm potansiyelimizi en üst seviyeye çıkararak, turizmde payımıza düşeni alacağız” diye konuştu.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Siyasi Partiler Arasında Bayramlaşma Günü

Bugün Ankara’da siyasi partilerin bayramlaşma günü. Partiler karışılıklı olarak birb…