Home GÜNCEL Ebru sanatının çiçekleri Kent Konseyi’nde açtı

Ebru sanatının çiçekleri Kent Konseyi’nde açtı

- Guncellenme Tarihi: 7 Temmuz 2015 11:19
2 min read
Ebru sanatının çiçekleri Kent Konseyi’nde açtı için yorumlar kapalı
0

İznik Belediyesi Kent Konseyi tarafından açılması için girişimlerine başlanan Ebru Kursu kısa zamanda katılımcı sayısına ulaşarak, ilk dersini gerçekleştirdi.

İznik Belediyesi Kent Konseyi tarafından açılan Ebru Kursu 20 kişilik kursiyer grubu ile geçtiğimiz akşam Kent Konseyi binasında başladı. Kursun ilk dersine, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Havva Candar katıldı. Candar, Ebru Kursu ile ilgili yaptığı konuşmasında “Gelenek ve göreneklerimizin vazgeçilmez bir parçası olan Ebru Sanatı’nı kursiyerlerimiz ile birlikte ilçemizde gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çok kısa sürede kursiyer sayısını tamamlayan Ebru Kursumuz bu akşam başladı. Kurusumuza başvurarak bu sanatın yaşamasına vesile olacak kursiyerlerimize ve desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Osman Sargın’a çok teşekkür ediyorum. Kurslarımız gelen talepler doğrultusunda inşallah devam edecek” dedi.

Toplam 20 kişi ile başlanan Ebru Kursu Edirne Karaağaç Güzel Sanatlar Fakültesi’nden gelen eğitmen ile gerçekleşirken, tüm kursiyerler kurs sonunda sertifikalarını alacaklar.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Hüdavendigâr Osmangazi Camii Dualarla İbadete Açıldı

Osmangazi Belediyesi’nin katkılarıyla hayırsever vatandaşlar tarafından Hüdavendigâr Mahal…