Home GÜNCEL Jandarmanın karargah binası Büyükşehir´den

Jandarmanın karargah binası Büyükşehir´den

- Guncellenme Tarihi: 6 Temmuz 2015 12:03
7 min read
Jandarmanın karargah binası Büyükşehir´den için yorumlar kapalı
0

Büyükşehir Belediyesi’nin yeni kurulan Bursa Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığı için oluşturduğu karargah binası, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanlığı alanında kurulan tabur binası ile çevre düzenlemeleri için yaklaşık 2 milyon TL’lik harcama yaptıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, huzur kenti Bursa’nın daha da huzurlu hale gelmesi için emniyet güçleriyle birlikte çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Altepe, Bursa Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığı için inşa edilen tabur binasının açılışına katıldı. Açılışta Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Ulçay, askeri erkan ve şehit aileleri de yer aldı.

Huzur kenti: Bursa…

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bölge asayişine katkı sağlayacak binanın hayırlı olması dileğinde bulundu. Asayişi olmayan bir şehrin hiçbir anlamının bulunmadığını, bir yerdeki yatırım ve hizmetlerin, güzelliklerin asayişle anlam kazandığını ifade eden Başkan Altepe, Bursa’nın asayişine katkı sağlayacak taburu modern binaya kavuşturmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Bursa’nın huzur kenti oluşunun en önemli sebebinin güvenlik alanına yapılan yatırımlar olduğunu kaydeden Başkan Altepe, “Yerel yönetimler olarak Bursa’daki emniyet güçlerimizle birlikte huzur kenti anlamında gerekli tüm yatırımları hız kesmeden sürdürüyoruz. Bu kapsamda yüzlerce nokta oluşturuldu. Yapılan yatırımlar sayesinde huzur kenti olduk. İnşallah emniyet güçlerimizle işbirliğimiz, dün ve bugün olduğu gibi gelecekte de devam edecek” dedi.

20021_grnzn2_201507041613

2 milyon TL’lik harcama

Başkan Altepe, Çanakkale Savaşları’nda destan yazan Bursa Seyyar Jandarma Taburu’nun devamı niteliğinde olan Bursa Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığı karargah binası için çevre düzenlemeleriyle birlikte yaklaşık 2 milyon TL’lik harcama yapıldığını belirtti. Kurulan birlik ve yaptıkları yatırımla birlikte tarihin yeniden canlandığını, Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanlığı’nın ayrı bir önem kazandığını vurgulayan Başkan Altepe, “Düzenlemeler kapsamında kışlanın 1100 metre uzunluğundaki çevre duvarları yenilendi. Bölge peyzaj düzenlemelerine tabi tutuldu. Nizamiye giriş takı ve binaları oluşturuldu. 2 katlı çelik konstrüksiyona sahip birlik merkezi, yangın alarm sistemi ve uydu tesisatıyla donatıldı. Tüm odalara iklimlendirme yapılarak, personelin rahat görev yapması sağlandı” diye konuştu.

Mükemmel teknik alt yapı

Bursa Valisi Münir Karaloğlu ise, vatandaşın can ve mal güvenliğini korumada karargah olacak binanın hayırlı olmasını diledi. Jandarma Genel komutanlığı tarafından Bursa’da oluşturulan ve 6 ile hizmet verecek özel harekat timlerinin sağlanan daha iyi şartlarla en iyi hizmeti vereceğine inandığını belirten Vali Karaloğlu, “Bina tertemiz olmuş. Teknik alt yapısı mükemmel oluşturulmuş. İnşallah burada bulunan personelimiz, huzur içerisinde görev yapar. Onlara ihtiyacımız olduğunda, kendilerini göreve hazır tutarlar” şeklinde konuştu.

“Asayiş etkinliği artacak”

Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık da, taburun Bursa’daki asayiş etkinliğinin artırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında kurulduğunu kaydetti. Karargah binası ihtiyacını Büyükşehir Belediyesi’ne arz ettiklerini ve taleplerinin kabul gördüğünü hatırlatan Saldık, “Büyükşehir Belediyemizin imkanlarıyla taburumuzun hizmet binası, tüm teknik özelliklerini içerecek şekilde 2 ay gibi kısa bir zamanda yapılarak hizmete hazır hale getirildi. Tamamı rütbeli personelden oluşacak komando taburu, oluşturulan imkanlarla birlikte görevlerini daha etkin bir şekilde yerine getirecek” ifadelerini kullandı.

Törende Yarbay Latif Oygür, birliğin kurulma aşamasına ve tabur binasının yapımına ilişkin bilgiler verdi. Açılışın ardından protokol üyeleri tabur binasını gezerek incelemelerde bulundu. Tören sonunda açılışın anısına fidan dikildi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

23 Nisan Osmangazi’de Dolu Dolu Geçecek

Osmangazi Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda düzenleyeceği etkinli…