Anasayfa GÜNCEL İftar’a değil Sahur’a

İftar’a değil Sahur’a

3 min read
İftar’a değil Sahur’a için yorumlar kapalı
642

SS. 35 Nolu Minibüsçüler Kooperatifinin başkanlığını tekrar kazanan, Gürsu Şoförler Odası başkanından sıra dışı bir icraat daha. Oda başkanı Recep Kaya Minibüs esnafının sorunlarını tüm resmi kurumlara taşırken ilklere de imza atıyor.

İçinde bulunduğumuz Ramazan ayı münasebeti ile STK üyelerine İftar programı yaparken Recep Kaya, Sahur programı hazırlığı yapıyor. Bursa’da ilk kez bir sivil toplum örgütü Sahur programı düzenleyecek. Kaya “ Gün boyu 79 minibüsçü üyemiz ve  şoförlerinden sabit olarak 60 kadarı direksiyon sallarken, gececi olarak tabir ettiğimiz 12 arkadaşımıza ve gece nöbetine kalan diğer araç sahiplerine Oda olarak böyle bir faaliyet içinde bulunalım dedik. Ramazan ve yaz ayları nedeni ile günlük yaşam sabahın geç saatlerinde başlarken sahur vaktine kadar devam ediyor. Ramazan Bayramı sonrasında ara verdiğimiz eğitim faaliyetleri devam edecek.

Amacımız yolcularımızı ki; biz onları potansiyel iş ortaklarımız olarak görüyoruz, yolculuklarında güvenli ve huzurlu bir ortamı oluşturabilmek. Birkaç gün önce Burulaş iştiraklerine yapılan bilet zammı da dar gelirli vatandaşlarımızı yıpratacaktır. Şehir merkezine ilçemizden kalkan araçlarla yolculuk eden vatandaşlarımız tüm girişimlerimize rağmen ikinci vasıtayı kullanmak durumunda kalmaktadır. O yüzden biz vatandaşlarımızın ekonomik sıkıntılarını da düşünerek ulaşıma zam yapmadan aynı fiyatla yolcu taşımaya belli bir süre daha devam edeceğiz.” dedi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Bursa Valiliği açıkladı: İl ve ilçe nüfus müdürlükleri cumartesi ve pazar açık olacak

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2021-YKS) katılacak adayların T.C. kimlik kartı baş…