Home GÜNCEL Romanya’dan gelip Bursa’da tatbikat yaptılar

Romanya’dan gelip Bursa’da tatbikat yaptılar

- Guncellenme Tarihi: 27 Haziran 2015 13:43
2 min read
Romanya’dan gelip Bursa’da tatbikat yaptılar için yorumlar kapalı
0

Nilüfer Arama Kurtarma Ekibi ile tatbikat yapmak ve acil durumlarda bölgeyi tanımak için Bursa’ya gelen Romanya Arama Kurtarma ekibi Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret etti.

Uluslararası Afet Acil Durum Müdahale Ağı Kurucu Üyesi Nilüfer Arama Kurtarma Ekibi (NAK), Bursa’da düzenlenecek olan uluslararası arama kurtarma tatbikatına Romanya Arama Kurtarma Ekibi (UVSAR) ile birlikte hazırlandı. Arama kurtarma ekipleri, kentin farklı bölgelerinde afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmak amacıyla 5 gün süren tatbikat düzenledi. 45 arama kurtarma gönüllüsünün katıldığı tatbikatta ekipler, kurtarma çalışmalarında kullanabilecekleri ortak dili de oluşturmaya çalıştı.

Bursa’ya gelerek olası afetlere hazırlık amacıyla bölgeyi tanıyan Romanya Arama Kurtarma Ekibi, çalışmalar kapsamında Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i de makamında ziyaret etti. Arama kurtarma faaliyetlerinde gönüllü olarak çalışan herkese emeklerinden dolayı teşekkür eden Başkan Bozbey, tatbikat hakkında da bilgi aldı.

Romanya Arama Kurtarma Ekibi’nden Raduv Murae de farklı ülkelerin birbirleriyle tatbikat yapmasının önemine değinerek olası afet ve acil durum anlarında bölgeyi tanıdıkları için daha sağlıklı kurtarma çalışması yürütebileceklerini söyledi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bayram Tatilinde Hava Yolunda Rekor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bayram tatilini kapsayan 5-14 Nisan tarih…