Anasayfa GÜNCEL Osmangazi’de Ramazan dolu dolu geçiyor

Osmangazi’de Ramazan dolu dolu geçiyor

2 min read
Osmangazi’de Ramazan dolu dolu geçiyor için yorumlar kapalı
521

Osmangazi Belediyesi tarafından ilçenin farklı mahallelerinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan etkinlikleri, coşku ile geçiyor.

Bursalılar, Ramazan ayının coşku ve bereketini Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler ile yaşıyor. Belediye tarafından kurulan iftar sofraları ve yemek dağıtımları ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar bu mübarek ayda birlik ve beraberlik çatısı altında buluşurken, iftar yemeğinin ardından düzenlenen Ramazan etkinlikleri ile de iftardan sonra hep birlikte eğlenmenin tadına varıyor.

fg_005

Ramazan ayı süresince 16 farklı mahallede düzenlenecek olan Ramazan etkinliklerinin sonuncusu Yenikaraman Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Ziraat Mesir Alanı’nı dolduran 7’den 70’e yüzlerce Bursalı,  Karagöz-Hacivat gösterisinden fasıla, leblebici şovdan, illüzyon gösterisine kadar birbirinden güzel etkinliklerle hep birlikte eğlenmenin tadına vardı.

Etkinliklere katılan aileler eski Ramazanlara benzer bir Ramazan ayı yaşadıklarını belirterek, “Unutulmaya yüz tutmuş eski ramazan eğlenceleri Osmangazi Belediyesi tarafından yaşatılıyor. Yapılan gösterilerde hem biz hem çocuklarımız çok güzel vakit geçiriyoruz. Her yıl ramazan ayında düzenlenen etkinlikler ile eski ramazanları günümüzde de yaşamamıza olanak sağlayan Osmangazi Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz” dedi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Kobi’lerin ihracatta yaşadıkları sorunlar ve pandemi sonrası yeni iş modelleri, Bursa ticaret borsası’nda konuşuldu

Avrupa Ticaret Borsaları Birliği’nin Türkiye’deki ilk ve tek üyesi olan Bursa Ticaret Bors…