Anasayfa GÜNCEL LİTERA OSMAN ŞADİ ABİSİNE ÇOK KIZACAK..!

LİTERA OSMAN ŞADİ ABİSİNE ÇOK KIZACAK..!

8 min read
LİTERA OSMAN ŞADİ ABİSİNE ÇOK KIZACAK..! için yorumlar kapalı
572

15 Temmuz ayaklanmasından sonra FETÖ’nün belediye bağlantıları üzerine gidildiğini ve birçok girift ilişkilerle belediyelere vurgun yapıldığını izlemek durumunda kaldık.  Fetö’nün 51 belediyeye danışmanlık yapan zanlısı Erkan Karaarslan’ın ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma eylemleri ile elde ettiği gelirleri FETÖ/PDY terör örgütüne aktardığı, bu aktarımlarında yurt dışına giderek götürdüğü, bu şekilde terör örgütüne maddi destek sağlamak suretiyle terörün finansmanı eylemini işlediğine dair iddialar var.

Şimdi gelelim Şadi Özdemir’e… Bu girift ilişkiler yumağında ortağı olduğu bilişim firmasının adı birçok yayın organında anılan Özdemir, CHP Bursa il başkanlığını kazanamayacağını anlayıp aday olmayınca Parti Meclisi Üyeliğine adaylığını açıkladı.

Özdemir, İl Başkanlığı süresince doğru ve yeterli muhalefet yapmadığı, partililer arasında bölünmeye yol açtığı, kendisine başkanlık koltuğunu kazandıran Hayri Türkyılmaz’ın başkan olduğu Mudanya’dan çıkmadığı, parti için hizipleşmeye yol açtığı konularında kendi partililerince bol bol eleştirildi. Hayri Türkyılmaz’ın kendi meclis üyeleri ile VİP araç ve kendi yeriyle ilgili imar değişikliğine hayır demelerinden ötürü kavgası Bursa ve Mudanya siyasi gündemine bomba gibi düşmüştü. Türkyılmaz; sırf bu sebeplerle 5 CHP’li meclis üyesine gayri yasal şekilde meclis üyeliğinden atmış, kendileri mahkeme kararı ile geri dönmüşlerdi. Hayri Türkyılmaz bununla da yetinmemiş aynı meclis üyelerinin partiden de ihracı için çok çaba sarf etmiş, bu süreçte Şadi Özdemir de Türkyılmaz’ın yanında durmuştu. Tamamen maddiyat ve gösteriş hırsıyla hem parti içi sıkıntılara hem de Türkyılmaz’ın mecliste CHP’nin azınlığa düşmesine sebep olan bu tavra Şadi Özdemir gık demediği gibi destek de verdi.

Göreve gelirken 9 belediye alacağız diyen Şadi Özdemir, il başkanlığı seçimlerinde 9 derken yokuz dedi.

Şadi Özdemir Başkanlığı döneminde İl Gençlik Kolları üyesi Ali Taşvuran Fetö itirafçısı oldu.

Özdemir, Kasım ayında giderayak “Büyükşehir adayımız Mustafa Bozbey olacak” diyerek Bozbey’i de kurtlar sofrasına atmaktan geri kalmadı. Bunun arkasındaki amacın kendisinin Nilüfer’e belediye başkan adayı olmak istemesinin olduğu CHP’lilerce dillendirildi.

Litera’nın ortağı Osman Akın Şehir Gazetesine yaptığı açıklamada “CHP İl Başkanı Şadi Özdemir, Litera Şirketi’nin ortağıdır ama 2013 yılından beri şirkette aktif bir görevi veya işi yoktur. Zaman zaman şirkete uğrayıp çay içmeden başkaca bir katkısı da yoktur. Şadi Bey’in siyaseten şirkete sadece zararı olmaktadır. Kendisi de bunun farkında olup siyaset ile ticaret arasında bir seçim yapmasının gerekliği konusunda sanırım kısa bir süre içinde kararını verecektir” ifadelerini kullanmıştı.

Şimdi tüm bu olumsuzluklara ve hatta ortağının şirketlerine verdiği zararı (!) dile getirmesine rağmen Özdemir neden Parti Meclisi Üyesi adayı oluyor diye sormak gerekmez mi?

Normal şartlarda Türkiye’de birçok belediyeye uzay üssü (!) kurabilecek kabiliyette hizmet veren bir firmanın ortağı olarak artık siyasetten uzak durması gerekmez mi? Uzak durmuyorsa Osman Akın’ın samimiyetsizliğinden şüphelenmek gerekmez mi? Özdemir PM Üyesi olduğunda başka belediyeleri de firmaya bağlar düşüncesinin akla gelmesi anormal mi?

Üstelik sağlık sorunları ile de uğraşıyor Şadi Özdemir…

Ben olsam Litera’ma geri döner, Osman Akın’ın 4 senedir kendi (!) çabasıyla  kazandığı paraları çatır çatır yerdim…

Giriş cümlemde bahsettiğim Erkan Karaaslan, Belediye, Fetö ve PYD’ye para aktarma operasyonlarında adı geçen Litera daha da zarar görmemesi için bunu yapardım en azından…

Sayın Özdemir siz gidin dinlenin, tedavinizi olun, gezin, eğlenin, Litera da kendini mahkemelerde aklasın, Osman Akın da pür-i pak bir şekilde hayatına devam etsin, kapı kapı gazeteleri gezmek, firmasını aklamak için bedeller ödemek zorunda kalmasın, yazık ortağınıza zira…!

 

 

http://www.atakentgazetesi.com/10181-bu-bir-suc-duyurusudur/

https://www.adagazetesi.com.tr/feto-firari-belediyeler-imami-erkan-karaarslanin-adalar-belediyesindeki-isbirlikcileri.htmlc

http://www.bagimsizgazete.com/chpli-il-baskaninin-akp-ile-yaptigi-yolsuzluk-iddiasi-yine-gundemde/

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Nilüfer’de temizlik vakti…!

Mustafa Bozbey’in özellikle son döneminde kuyusunu kazan, ardından dünya malı için dünya k…