Anasayfa GÜNCEL Altınova Mahallesi’nde iftar coşkusu

Altınova Mahallesi’nde iftar coşkusu

3 min read
Altınova Mahallesi’nde iftar coşkusu için yorumlar kapalı
169

Osmangazi Belediyesi, Altınova Mahallesi’nde düzenlediği sokak iftarıyla yüzlerce vatandaşı aynı sofrada buluşturdu.

Birlik ve beraberliği simgesi olan Ramazan ayında her akşam 5 farklı noktadaki aşevinde iftar veren Osmangazi Belediyesi, sokak iftarlarıyla bu coşkuyu perçinliyor. Demirtaş, Emek ve Bağlarbaşı Mahallesi’nde verilen iftarın ardından Altınova Mahallesi’nde kurulan iftar sofrasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Osmangazi Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez, Bursa Romanlar Derneği Temsilcisi Ali Ardıç ve vatandaşların katıldığı iftar programı öncesinde ilahiler söylenerek, dualar edildi.

Geleneksel olarak düzenlenen sokak iftarlarına bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Erdönmez, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan ayının rahmet soflarından bir tanesinde, mübarek Kadir Gecesi’nde bir araya geldik. Osmangazi Belediyesi olarak ‘Belediyem Benimle’ ekibi ile birlikte yılın 365 günü hayırda yarışarak, ihtiyaç sahiplerine elimizi uzatıyoruz. Bugüne kadar 17 bin ihtiyaç sahibi haneye girdik. Bunun yanı sıra aşevlerimizde her gün 3 bin kişiye iftar yemeği veriyoruz. Bizler sadece Bursa ile sınırlı kalmıyor, dünyanın her tarafında mağdur kardeşlerimize yardımcı olmak için el birliği ile çalışıyoruz. Şehrimize ve insanımıza her alanda yaptığımız yatırımlar ile herkesin yaşamak isteyeceği örnek bir şehri ortaya çıkarıyor, yeni Türkiye yolunda yeni Osmangazi inşa ediyoruz” dedi.

Yemeğe katılan AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç de birlik ve beraberlik ayı olan Ramazan’da binlerce vatandaşı bir araya getiren Osmangazi Belediyesi’ne ve Başkan Mustafa Dündar’a teşekkür etti.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Borsa günü yükselişle tamamladı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,78 değer kazancıyla 96.031,83 puand…